ZAPEWNIAMY LEKARZA

procedura medyczna Warszawa

Prawdziwą zmorą środowiska medycznego zajmującego się leczeniem uzależnień jest istnienie Oddziałów Detoksykacji, które podejmują się udzielania świadczeń polegających na odtruciu organizmu Pacjenta z alkoholu, odtruciu z leków, czy też narkotyków, w których opieka lekarza istnieje wyłącznie, jako wpis na stronie internetowej.

Hasła typu, „Jako jedyny ośrodek w Polsce zapewniamy opiekę wykwalifikowanych lekarzy”, „Tylko u nas odtrucie alkoholowe pod opieką lekarza” itp. są nagminnie stosowaną formą manipulacji.

Można byłoby się zastanowić, dlaczego tak się dzieje. Przecież stać te Prywatne Oddziały Detoksykacji na taki koszt, jakim jest lekarz? Odpowiedź na to pytanie jest dość banalna. Jeśli lekarz ma brać odpowiedzialność za proces odtrucia organizmu Pacjenta z alkoholu, leków, czy też innych substancji, to wymaga by zachowane były wymagane odtruciem procedury. Wymaga również prowadzenia dokumentacji, której prywatne Kliniki Detoksu nie chcą prowadzić. A dlaczego nie chcą prowadzić dokumentacji medycznej przyjętych / leczonych z uzależnienia Pacjentów? Gdyż musieliby wykazać sposób leczenia, a ten niestety często obarczony jest dużym ryzykiem i nieprofesjonalizmem. Niestety bardzo często zdarza się, że przyjęciem Pacjenta, jak i detoksem z alkoholu, detoksem z leków i detoksem z narkotyków zajmuje się właściciel firmy, który jak się domyślacie nie ma żadnych kwalifikacji, by podejmować jakiejkolwiek opieki medycznej, nie mówiąc już o tak skomplikowanym procesie, jakim jest odtrucie organizmu człowieka z substancji psychoaktywnych.

Jak zatem ustrzec się Prywatnych Klinik i Oddziałów Detoksykacji z ofertami odtruwania organizmu z alkoholu, leków itd.? Pytać, pytać i jeszcze raz zadawać pytania. O lekarza, kiedy przyjmuje, ile razy jest w tygodniu, o jego naziwko, o to czy jest opieka medyczna sprawowana przez wykwalifikowany zespół medyczny przez 24h. Nie jest niczym złym zachęcanie do swojej oferty, ale w tak drażliwej kwestii, celowe wprowadzanie w błąd powinno być karalne. Co o tym sądzicie? Idziecie do stomatologa. Nikt przecież nie pyta, czy leczenia będzie dokonywał lekarz stomatolog! A na miejscu niespodzianka, stoi uśmiechnięty właściciel, z oświadczenie, kiedyś też miałem leczone zęby, więc wiem, czego potrzeba Pacjentowi! Taka klinika od razu zostałaby stosownie opisana w mediach społecznościowych, a następnego dnia byłaby kontrola z Wydziału Zdrowia. A tym czasem prywatnych ofert Kroplówek na Kaca, Odtrucia z Alkoholu, również tych w domu Pacjenta przybywa, jak grzybów po deszczu. Tylko lekarzy brak.

We wszystkich naszych Klinikach Detoksykacji MEDILIFE, ale i również w Ośrodkach Psychoterapii i Rozwoju, w ramach podstawowej oferty, wszystkim naszym Pacjentom zapewniamy:

– Konsultacje z lekarzem psychiatrą,

– Całodobową opiekę pielęgniarską,

– Indywidualnie dobrany proces odtrucia z alkoholu – leków – narkotyków – dopalaczy,

– Pełne wyżywienie,

– Pobyt w komfortowych warunkach,

– Wsparcie psychoterapeutów uzależnień.

Gwarantujemy również profesjonalne podejście do leczenia uwzględniające poszanowanie prywatności Pacjenta oraz jego potrzeby. Udzielamy również profesjonalnego wsparcia dla Bliskich osoby zażywającej alkohol, narkotyki oraz leki, udzielanego w formie konsultacji oraz warsztatów.

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X