Czy na detoksie i w ośrodku jest lekarz?

Czy na sali jest lekarz?

Życie pokazuje, że tytułowe pytanie winno się zadać nie tylko w przypadku nagłych wydarzeń, np. w restauracji, ale także w Prywatnych Klinikach Detoksykacji i Ośrodkach Terapii Uzależnień.

„Po co, o to pytać? Przecież wiadomo, że jest. Napisali na stronie!”

A jednak nie.

Niestety problem z prawdomównością w tej kwestii dotyczy ponad 80% ośrodków i klinik detoksykacji z całej Polski. Właściciele ośrodków terapii wprost prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić Pacjenta do skorzystania właśnie z ich oferty.

Jeszcze kilka lat temu na stronach Oddziałów Detoksykacji i Ośrodków przeważały wyretuszowane zdjęcia obiektu, informacje o basenie, saunie, stole do bilardu, czy też małej siłowni.

Na szczęście Pacjenci są coraz bardziej świadomi procesu terapeutycznego. Dzisiaj Pacjent poszukuje przede wszystkim wysokiej jakości kadry terapeutycznej i medycznej, w tym dostępu do lekarza psychiatry.

A skoro nie kucyk w zagrodzie, to co przyciągnie osobę uzależnioną do ośrodka terapii uzależnień?

Rynek pseudo ośrodków terapii szybko zareagował na nowe potrzeby klienta i basen, małą siłownię, wyretuszowane zdjęcia zastąpiły zapewnienia o dostępie do specjalistów terapii uzależnień i lekarzy.

Właściwie można by na tym zakończyć tę Bajkę. Właściciele ośrodków terapii i prywatnych oddziałów detoksykacji zmuszeni nowymi oczekiwaniami Pacjenta, zatrudnili specjalistyczną kadrę.

I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Ale niestety nie jest tak kolorowo, jak by się mogło wydawać.

Dostęp do lekarza i specjalistów uzależnień we wspomnianych 80% przypadków ogranicza się wyłącznie do wpisu na stronie promującej detoks lub ośrodek. A jeśli już zabłąka się na oddział lekarz, to raczej w weekend i to tylko po to, by podbić zlecenia, jakby doszło to niezapowiedzianej kontroli.

Jak zatem ustrzec się takich ośrodków?

Jeśli uważasz, że znalazłeś dla siebie Klinikę Detoksykacji i/lub Ośrodek Terapii, zapytaj o imię i nazwisko lekarza oraz jakiej jest specjalizacji. Zapytaj, czy jest, to lekarz prowadzący Pacjentów i ile razy jest w tygodniu. Zapytaj o Terapeutę prowadzącego, odpowiedzialnego za realizowany Program Terapii. Zapytaj, w jakim nurcie jest prowadzona terapia. Sprawdź na stronie, czy mają zakładkę o kadrze.

Skoro mają świetnych specjalistów, to na pewno będą chcieli się tym pochwalić.

Nieprawdaż?

Powodzenia w szukaniu swojego miejsca i swojej drogi!

Zespół MEDILIFE

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X