JAKA JEST CENA DETOKSU w WARSZAWIE i na co należy uważać.

MEDILIFE Detoks Alkoholowy Warszawa, Odtrucie Alkoholowe Warszawa, Prywatna Klinika Detoksykacji Warszawa

Jaka jest cena Detoksu Alkoholowego w Warszawie. DETOKS WARSZAWA – Rynek detoksu w Warszawie

Prawdę mówić już od kilku lat podchodzimy do oceny rynku detoksu w województwie mazowieckim. Dzieje się to za każdym razem, kiedy w naszej Klinice przyjmujemy Pacjenta, który miał nieszczęście trafić na Oddział Detoksykacji do jednej z Warszawskich firm, które mają czelność nazywać się jednostkami medycznymi. Jak by tego było mało są to jednostki, które coraz częściej dopisują się do Rejestru Podmiotów Leczniczych prowadzonych przez Wojewodę Mazowieckiego.

Ale chwila, skoro są wpisane, to znaczy, że muszą działać legalnie?

To prawda. Podmiot wpisany do wspomnianego rejestru, od strony formalnej działa legalnie. Rzecz w tym, iż nie gwarantuje to, że będzie działał etycznie, a już na pewno nie gwarantuje tego, że na miejscu otrzymacie niezbędną pomoc medyczną.

Dzieje się tak z powodu (już chyba nikogo, to nie powinno dziwić) obowiązujących w Polsce przepisów. Aby stać się podmiotem leczniczym, wystarczy zarejestrować się w GUS, wykupić ubezpieczenie OC na rzecz tworzonego podmiotu leczniczego, wybrać bezpieczny dla siebie dział leczniczy i wysłać wniosek. Pozostaje poczekać na decyzje, która jest formalnością.

Jak widzicie wpis do rejestru podmiotów leczniczych nie wymaga od danego podmiotu ani odpowiedniej kadry medycznej, ani przestrzegania procedur medycznych. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą znaczy wyłącznie tyle, że firma posiada miejsce prawdopodobnie zgodne z przepisami prawa budowlanego dedykowanego wybranej przez właściciela firmy działalności leczniczej. Dlaczego „prawdopodobnie”? Gdyż wydanie wniosku do dokonanie wpisu, nie jest powiązane z kontrolą, w ramach której sprawdza się, czy lokal spełnia wytyczne prawa budowlanego dedykowanego wybranej działalności leczniczej.

Jak widzicie, działalność leczniczą można założyć nawet w szopie. A jak już przyjdzie kontrola, to jedyne co mogą zrobić, to wykreślić podmiot z rejestru.

Nawet najlepszy sprzęt medyczny w rękach osoby nie będącej przeszkolonym pracownikiem medycznym, nie pomoże w nawet najprostszych przypadkach, a co dopiero mówić o odtruciu z alkoholu, leków, czy narkotyków.

Wpisując w przeglądarkę zapytanie Detoks Warszawa lub podobne np. Detoks Alkoholowy Warszawa albo Odtrucie Alkoholowe Warszawa natrafimy na reklamy oraz strony różnych firm przedstawiających się, jako Oddział Detoksykacji lub prościej Detoks Alkoholowy, Lekowy itp. Właściciele nieuczciwych detoksów już dawno zorientowali się, że ich Klienci podatni są na na pewne treści, które żywcem ściągnięte są z informacji, jakie są standardem w profesjonalnych Klinikach Detoksykacji oraz placówkach medycznych, w tym poradniach leczenia i terapii uzależnień.

Mowa tu o takich frazach, jak:

  • Bezpiecznie,
  • Komfortowo,
  • Anonimowo,
  • Lekarza 24h/7,
  • Działamy legalnie – nasz podmiot wpisany jest do RPWDL.

Legalnie działający podmiot medyczny, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie może reklamować usług, które realizuje. Może jednak informować o ich udzielaniu.

Co zatem wyróżnia prawdziwy podmiot medyczny, od podmiotu wpisanego do rejestru podmiotów leczniczych?

Formalnie nic. Ale jak przyjrzymy się każdemu z nich bliżej, okaże się, że w pseudo Detoksach w Warszawie, gdzie prowadzone jest odtrucie z alkoholu, leków i narkotyków (substancji psychoaktywnych) kadra medyczna jest wyłącznie wpisem na stronie internetowej, lekarz działa na telefon i raz w tygodniu przyjeżdża by podbić karty zleceń leków i puste recept, a samo odtrucie alkoholowe prowadzone jest przez menadżera ośrodka.

Jednym z takich miejsc na mapie Detoksu Warszawa jest obiekt, gdzie właściciel firmy, nie będący medykiem, podejmuje się konsultacji pacjenta i ordynacji leków. Pielęgniarka jest na tzw. telefon, co znacząco obniża koszty prowadzonej działalności i odbija się na jakości procesu odtrucia. Leczenie odbywa na zasadzie, jak nie ta porcja leków, to weźmy tę drugą. Nie trzeba chyba podkreślać, iż taka pseudo opieka z leczeniem nie ma za dużo wspólnego. Pacjent faszerowany jest lekami, nie rzadko z nielegalnego pochodzenia. Efektem wskazanych działań jest przedłużony czas odtrucia, co oczywiście wpływa na:

 • koszt pobytu stan zdrowia, gdyż faszerowanie lekami niewspółmierne do stanu zdrowia pacjenta będzie miało swoje skutki uboczne, szybszy powrót do picia lub zażywania narkotyków,
 • zwiększony niepokój u pacjenta,
 • nieskuteczne uśmierzanie bólu, brak ochrony zdrowia psychicznego.

To ostatnie w szczególności jest marginalizowane. W większości w tego typu pseudo detoksach, osoba, która odpowiada za opiekę nad pacjentem nie ma najmniejszego pojęcia, o tym, jak przy technicznej czynności odtrucia organizmu z alkoholu, chronić zdrowie psychiczne pacjenta.

Ale Pan jest na tyle uprzejmy i sympatyczny, że potrafi również namówić na terapię uzależnień. Co prawda nie ma u siebie kadry terapeutycznej, ale jest po 2 tygodniowym kursie na instruktora, co dało mu (jak sądzi) prawo nazywania się specjalistą terapii uzależnień. Dyplomem się zapewne nie pochwali, ale jak sam twierdzi, jako osoba uzależniona po wielu terapiach, nabył wiedzę dającą mu uprawnienia do prowadzenia terapii.

Kolejną jednostką, która przed kilkoma latami musiała zmienić nazwę, bo już było o niej za głośno, to wyjątkowe miejsce, wyłącznie dla wybranych. Interesują ich tylko grube ryby, z pokaźnym portfelem. Ich reklamy jest dosłownie wszędzie. Czy to źle, że targetują się na „Pięknych i Bogatych”. Nie, bo i nie o to w tym chodzi. Rzecz w tym, że wykorzystując chwilową słabość ludzi, którzy dbają o swój wizerunek, po podaniu leków psychotropowych, dają im do podpisania Umowę na leczenie i terapię uzależnienia opiewającą na bardzo wysokie kwoty, nieadekwatne do przedmiotu Umowy. Dzięki temu, że „wybrani” klienci nie chcą mieć z nimi nic więcej wspólnego, grzecznie płacą i jak najszybciej oddalają się z „wyjątkowego” miejsca.

Takich przykładów i podobnych miejsc niestety jest znacznie więcej, a za każdą z takich historii jest człowiek, który potrzebuje pomocy.

JAK SPRAWDZIĆ, CZY KLINIKA DETOKSYKACJI DZIAŁA ZGODNIE Z PROCEDURAMI MEDYCZNYMI.

Nie da się niestety jednoznacznie wskazać punktów, które potwierdzają zapewnienia widniejące na stronie internetowej poszczególnych pseudo detoksów w Warszawie.

Może jednak ustrzec nieprzyjemności stosując poniżej wskazane zasady:

 • kontaktując się z wybranym detoksem sprawdź cenę odtrucia – jeśli oscyluje ona w granicach 500-700 złotych, nie licz na to, że będzie lekarza, pielęgniarka, czy też wsparcie terapeuty,
 • zapytaj o nazwisko lekarza prowadzącego klinikę,
 • zapytaj o nazwisko lekarza, który będzie odpowiedzialny za leczenie, zażądaj oświadczenia, iż lekarz będzie Cię konsultował,
 • zapytaj, czy możesz liczyć na zwolnienie lekarskie oraz receptę – nawet jeśli nie będziesz tego potrzebował lub nie będziesz kwalifikował się do wydania ZUS-ZLA, czy też recepty, odpowiedź na to pytanie da Ci obraz tego,
 • czy w wybranym miejscu jest lekarz,
 • dowiedź się o standardowy okres pobytu na detoksie i od czego zależy,
 • zapytaj o adres podmiotu medycznego i jego nazwę.

Bardzo dobrym zabezpieczeniem jest poinformowanie w trakcie rozmowy oraz przyjęcia, że będziecie potrzebować ksero karty zleceń, zaleceń lekarskich (zaleceń leczenia) oraz recept i zwolnienia ZUS – ZLA. To znacząco ostudzi zapał nielegalnych detoksów by Cię przyjąć. Po co im taki problem!

Dodatkowo dla swojego bezpieczeństwa postaraj się by na detoks przywiozła Cię zaufana osoba, która na miejscu sprawdzi, czy rzeczywiście jesteś w dobrych rękach.

Nigdy nie dawaj swoich kart debetowych, ani kredytowych, nigdy nie podawaj pinu, ani innych danych, które związane są z Twoimi finansami (danymi konta bankowego).

Ksero karty zleceń pozwoli Ci na ewentualną walkę przed Sądem, gdyby okazało się, że w trakcie pobytu, dostałeś do podpisania umowę na dodatkowe świadczenia, na które będąc osobą o świadomą nigdy byś się nie zgodził. W karcie zleceń i karcie pacjenta powinien być opisany twój stan zdrowia w trakcie przyjęcia oraz zaordynowane leki, a także, kto je zatwierdził.

Jeśli w trakcie badania / przyjęcia zauważysz coś podejrzanego, nie wahaj się zrezygnować z odtrucia z alkoholu. Pamiętaj, w każdej chwili możesz wyjść – nikt nie ma prawa udzielać Ci świadczeń medycznych, przetrzymywać Cię bez Twojej zgody. Jeśli zauważysz problem, zadzwoń na policję.

„Podmiot medyczny ma obowiązek zatrzymać Pacjenta wyłącznie w przypadku, gdy stan jego zdrowia zagraża jego życiu lub gdy on sam grozi popełnieniem czynu zabronionego na innej osobie (np. żonie). W takim przypadku wzywana jest policja oraz karetka.

CENA DETOKS ALKOHOLOWY WARSZAWA

Cena Detoks Alkoholowy w Warszawie w formie stacjonarnej kosztuje od 500 do 2000 zł za dobę pobytu. Różnice w cenie wynikają z pakietów, gdzie np. doba pobytu wynosi 1000 zł, ale pakiet trzydniowy już 800 zł za każdą dobę. W wyliczeniu nie braliśmy pod uwagę nieuczciwych praktyk wspomnianych firm, które w zależności od zamożności klienta oraz jego stanu świadomości zawierają z nim umowy na kwoty przekraczające kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych za kilka dni detoksu od alkoholu.

Cena Detoks Narkotykowy w Warszawie również w formie świadczeń stacjonarnych, podobnie jak w przypadku odtrucia z alkoholu warszawa, waha się między 800, a 2500 zł za dobę.

Cena Detoks Lekowy w Warszawie kształtuje się między 10 000 a 20 000 złotych za miesiąc. W tej pozycji wyjątkowo podajemy cenę miesięcznego pobytu, gdyż w praktyce, stan zdrowia Pacjentów pojawiających się na odtrucie z leków oraz specyfika uzależnienia od leków nie pozwala na zastosowanie krótszego okresu leczenia, a i wskazane 30 dni, często jest zbyt krótkim okresem.

OD CZEGO UZALEŻNIONA JEST CENA DETOKSU W WARSZAWIE ?

Zazwyczaj cena zabiegu odtrucia z alkoholu, leków oraz narkotyków uzależniona jest od:

miejsca wykonywania świadczenia, doświadczenia kadry medycznej, tego czy jest lekarza, rodzaju opieki – 24h/7, wyżywienie – np. w formie zbilansowanej diety, jakość świadczeń socjalno-bytowych (pokój jedno, dwuosobowy), możliwość wykonania badań, dostępu do terapeuty / psychologa, możliwości otrzymania zwolnienia lekarskiego, możliwość otrzymania zaleceń oraz recept.

Są jednak przypadki, gdzie cenę wyznacza się po ocenie majętności Klienta lub też poprzez nadanie prywatnemu detoksowi w Warszawie cech niedostępności, wyjątkowości, cech, gdzie czytając reklamę czujesz, że jesteś tym jedynym i chcesz, a wręcz musisz znaleźć się w gronie wyjątkowych ludzi.

Jeśli dasz się na to złapać, zapłacisz nie za leczenie, a za teatr, w którym zagrasz pierwszoplanową rolę i sam za ten spektakl zapłacisz.

Jak widzicie, nie jest łatwo znaleźć prawidłowo funkcjonujący detoks w Warszawie. Ale dotyczy, to nie tylko świadczeń związanych z odtruciem organizmu. Dlatego też warto, by przy szukaniu Kliniki odpowiadającej Twoim potrzebom zdrowotnym, kierować się doświadczenie. Jeśli trafiłeś już do dobrej kliniki, zapisz sobie jej adres, nazwę i nr telefonu. W razie potrzeby zadzwoń do zaufanego miejsca. Wielu Pacjentów wstydzi się przyjeżdżać w to samo miejsce. Uznaje to za porażkę. Ale dla osoby uzależnionej, to nie kwestia wyłącznie wyboru. Uzależnienie jest chorobą nieuleczalną. Dlatego też detoks alkoholowy to początek Twojej drogi leczenia. Bywa też tak, że konieczność pojawienia się na oddziale detoksykacji pojawia się w trakcie terapii.

Pamiętaj, nie jesteś pierwszym, ani ostatnim uzależnionym, który boryka się z chorobą, jaką jest uzależnienie. Czy da się z nią żyć. TAK. Czy można osiągnąć normalność, szczęście, mieć kochającą rodzinę, był uznanym specjalistą, skutecznym przedsiębiorcą będąc jednocześnie osobą uzależnioną? Oczywiście, że TAK.

Wielu znanych, bogatych, lubianych, szanownych ludzi jest uzależnionych. Jak sobie radzą? Jak wszyscy inni, niezależnie od poglądów, stanu majątkowego, stanu zdrowia, potrzeb, …. – pracują nad sobą. Praca nad sobą nie musi być męcząca. Dobrze przygotowany program terapeutyczny może być bardzo przyjemną drogą odkrywania siebie. Czasem będzie trudno, ale takie jest życie. To cecha życia, nie wada.

Pamiętaj, nie ma złego czasu do podjęcia leczenia. Nie czekaj na nowy rok. Osiągnij maksimum swoich możliwości, rozwijaj się, bądź szczęśliwy i ŻYJ!

Zespół MediLife

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X