JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO POBYTU W OŚRODKU TERAPII UZALEŻNIEŃ?

Wydawać by się mogło, że najczęściej zdawane pytania związane są z terapią i leczeniem uzależnień w ośrodku stacjonarnym (forma leczenia, czas terapii oraz cena). Jednakże wedle opinii naszych terapeutów, po etapie zapoznania się z ofertą ośrodka terapii uzależnień i wybraniem dogodnego dla siebie terminu pobytu w ośrodku, najczęściej zadawanymi pytaniami są te związane z samym pobytem.  Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was niniejszy artykuł poświęcony właśnie tek kwestii: Jak przygotować się do pobytu w ośrodku leczenia uzależnień MEDILIFE? Czyli najczęściej zadawane przez Was pytania i  nasze odpowiedzi:

1. Czy mogę zabrać ze sobą pupila (pieska/kotka)?

Mimo, że zwierzęta działają na nas bardzo terapeutycznie, niestety zważywszy na komfort pozostałych uczestników trapii, nie jest możliwe zabieranie ze sobą swojego pupila.

2. Czy mogę pracować między zajęciami?

Oczywiście, jednakże nie może odbywa się to kosztem pracy. Wielu z naszych gości w trakcie terapii jest czynnych zawodowo.

3. Czy można mieć własne jedzenie?

Podstawą naszego Programu Terapeutycznego, jest osiągnięcie harmonii życiowej. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Zatem jeśli pod zwrotem „własne jedzenie” kryją się różnego rodzaju przekąski, nadmierna ilość słodzonych napojów i słodycze, to nie jest zalecane spożywanie tego typu dodatkowych „posiłków”. Jak to mówią „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podawane przez nas dania przygotowywane są przez firmę kateringową, która specjalizuje się w dietetycznych posiłkach.

4. Czy jest pralka?

Oczywiście. Również deska do prasowania i żelazko.

5. Czy jest TV w pokoju?

Oczywiście możliwość korzystania z uroków telewizji jest. Jednakże telewizory znajdują się w salach dziennego pobytu. Z jednej strony służy, to integracji. Z drugiej zaś staramy się by każda z dedykowanych naszemu życiu przestrzeni była wyraźnie nakreślona: odpoczynek, praca, sen, rozrywka. Jednakże nie ma zakazu oglądania filmów w pokoju. Jeśli posiadacie Państwo laptopa i macie życzenie obejrzeć swój ulubiony seria, to nie ma ku temu przeciwwskazań.

6. Jaki obowiązuje strój na zajęciach?

Taki, w którym dobrze się czujecie. Raczej zalecany jest wygodny, nie krępujący ruchów. Ponadto dobrze zabrać ze sobą dres i rzeczy do ćwiczeń, gdyż w ramach Programu Terapii, na terenie ośrodka prowadzone są zajęcia z relaksacji i jogi. W związku z tym, iż ośrodek położony jest w malowniczej części Konstancina, wielu z naszych Gości biega, spaceruje, jak również jeździ na rowerze.

7. Czy trzeba mieć zeszyt :), i czy trzeba będzie coś pisać?

System pracy oraz formę czerpania wiedzy z zajęć pozostawiamy po Państwa stronie. Jeśli robicie notatki, to zarówno zeszyt, jak i inne przybory niezbędne do organizowanych zajęć są po naszej stronie.

8. Czy jest basen?

Nie, na terenie ośrodka terapii Medilife nie ma basenu. Profesjonalny basen w raz z ofertą SPA znajduje się w Tężniach Konstancin kilka minut pieszo od naszego ośrodka. Na terenie za to posiadamy saunę, ale jej korzystanie uzależnione jest od Państwa zdrowia, które każdorazowo ocenia lekarz. Lekarz na terenie ośrodka jest codziennie.  

9. Czy jest siłownia?

Typowej siłowni w rozumieniu Fitness Klubu nie ma. Mamy bieżnię, rowerki stacjonarne, hantle i barrrrdzo duży ogród 🙂

W ramach zajęć terapeutycznych zapewniamy Państwu również zajęcia ruchowe.

10. Czy jest deska do pracowania i żelazko?

Tak.

11. Czy można słuchać własnej muzyki?

Oczywiście. Program Terapii ma również za zadanie rozwijać Państwa pasje i zachęcać do samorealizacji. Muzyka jest nieodzowną częścią naszego życia. Jeśli Was odpręża, daje radość, to nawet jest zalecana.

12. Czy można mieć ze sobą telefon?

Jeśli nie zakłóca procesu terapeutycznego, to nie ma przeciwwskazań do posiadania jakiegokolwiek urządzenia typu telefon, laptop, itp. Są osoby, które przywożą ze sobą np. instrumenty muzyczne. Jeśli nie przeszkadza, to innym uczestnikom terapii, to nie ma żadnych w tej kwestii ograniczeń. Co prawda jeszcze nikt nie przywiózł ze sobą perkusji. Największy instrument, jaki pojawił się u nas, to była harfa.

13. Czy na terenie ośrodka terapii Medilife jest dobre  WiFi?

Oczywiście. Jest bardo wydajne.

14. Czy można gotować?

Rzeczywiście zdarza się, że goście postanawiają np. w niedzielę zribić sobie wspólnie przygotowaną kolację, czy też śniadanie. Czasem pojawia się pomysł na zrobienie ciasta. I w tej kwestii jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby. Jeśli zechcecie popisća się przed innymi swoimi kulinarnymi umiejętnościami, to kuchnia jest to Waszej dyspozycji.

Jeśli powyższa pytania i odpowiedzi nie wyczerpuje interesujących Cię treści, zapraszamy do kontaktu z nami.

Zespół MediLife

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X