Slide One
ODTRUCIE Z ALKOHOLU
Dyskretnie – Kompleksowo – Bezpiecznie
Slide One
Slide One
ODTRUCIE Z ALKOHOLU
Dyskretnie – Kompleksowo – Bezpiecznie
Slide One
previous arrow
next arrow

DETOKS, odtrucie alkoholowe organizmu
Konstancin

NA CZYM POLEGA ODTRUCIE ALKOHOLOWE?

Odtrucie Alkoholowe, a właściwie odtrucie z przyjętego alkoholu, polega na oczyszczeniu organizmu z alkoholu i jego szkodliwych metabolitów oraz zniwelowaniu objawów odstawiennych poprzez zastosowanie odpowiedniej procedury leczenia detoksykacyjnego. Leczenie powinno być ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta po ocenie jego stanu zdrowia (poziomu zatrucia, chorób współistniejących, nasilenia objawów abstynencyjnych). Każdy Pacjent wymagający detoksykacji alkoholowej powinien być zbadany przez lekarza (najlepiej jeśli jest to lekarz psychiatra, bo to właśnie lekarze psychiatrzy w Polsce zajmują się leczeniem alkoholizmu).

Ważnym elementem diagnostycznym jest wywiad uzyskany od osób bliskich, które mogą udzielić cennych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, jego modelu picia oraz sposobu funkcjonowania.

Pierwszym etapem leczenia jest wyrównanie stanu fizycznego pacjenta- na tym etapie zwykle podawane są kroplówki, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane leki niwelujące objawy abstynencyjne oraz zapobiegające możliwym groźnym powikłaniom. Wbrew obiegowej opinii samo podanie kroplówki nie stanowi właściwego leczenia, a wręcz może tylko przyspieszyć i nasilić objawy odstawienne jeśli nie będą zaaplikowane dodatkowo odpowiednie leki.

Po ustabilizowaniu stanu fizycznego w kolejnych dniach zmniejsza się stopniowo ilość podawanych leków, aż do ich odstawienia. W kolejnym etapie, a czasami równolegle należy dokonać oceny stanu psychicznego pacjenta celem zaplanowania ew dalszego leczenia. Trzeba pamiętać, że często alkohol staje się dla wielu ludzi doskonałym „lekiem” na różne dolegliwości psychiczne- stany depresyjne, lęki, stresy, nieśmiałość, problemy w relacjach etc… Detoksykacja przywraca przede wszystkim równowagę fizyczną; aby przywrócić dobrostan psychiczny zwykle niezbędne jest podjęcie terapii, a nierzadko także włączenie odpowiedniego leczenia zaleconego przez specjalistę.

CEL PROCEDURY ODTRUCIA ORGANIZMU Z ALKOHOLU

Podstawowym celem detoksykacji jest wyrównanie stanu somatycznego, czyli przywrócenie organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Proces detoksykacji, wbrew obiegowej opinii nie kończy się na „wyzerowaniu” pacjenta z alkoholu. Alkohol wywołuje w organizmie człowieka szereg zmian adaptacyjnych. Kiedy zaczyna go brakować organizm może „odmówić posłuszeństwa”. Pojawia się uczucie niepokoju, lęki, drażliwość, bezsenność, kołatanie serca, skoki ciśnienia, drżenie rąk (lub wręcz całego ciała), a w skrajnych przypadkach może dojść do napadu padaczkowego i/lub zaburzeń świadomości, które mogą zagrażać życiu. Mogą również wystąpić  nudności, wymioty, biegunka, zgaga i.in. Celem leczenia detoksykacyjnego jest usunięcie w/w dolegliwości i przywrócenie pacjentowi dobrego samopoczucia.

Jak przygotować się do odtrucia?

konsultacja psychologiczna warszawa

KONSULTACJA TELEFONICZNA

Zadzwoń. Powiedz jak się czujesz, co się z Tobą dzieje. Czy odczuwasz lęk, niepokój, ból ? W oparciu o uzyskane informacje ocenimy Twój stan zdrowia oraz wskażemy najbezpieczniejsze rozwiązania Twoich problemów zdrowotnych.

procedura medyczna Warszawa

PROCEDURA
MEDYCZNA

Przyjmujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Każdorazowo wymagana jest Państwa zgoda na leczenie. Oferujemy 24h pełną opiekę, konsultacje u lekarza psychiatry, badania i wyżywienie. Wystawiamy zwolnienia lekarskie.

przebieg leczenia Warszawa

PRZEBIEG
LECZENIA

Zakres podejmowanych przez nas świadczeń medycznych polegających na odtruciu z alkoholu, narkotyków oraz leków uzależniony jest od stanu Twojego zdrowia. Podstawą udzielanej przez nas pomocy medycznej jest wynik badań.

czas leczenia - detox Warszawa

CZAS
LECZENIA

Okres odtrucia Twojego organizmu z alkoholu, leków, czy też narkotyków uzależniony jest od Twojego stanu zdrowia, cech fizycznych, intensywności spożywania takich substancji jak alkohol, leki, narkotyki oraz wyniku badania lekarskiego.

CZY ODTRUCIE POALKOHOLOWE STOSUJE SIĘ TYLKO U OSOBY UZALEŻNIONEJ?

Odtrucie poalkoholowe nie jest pojęciem właściwym, jednakże bardzo często stosowanym przez Pacjentów. Powinno się raczej używać sformułowania „odtrucie organizmu z alkoholu” ewentualnie „detoksykacja organizmu z alkoholu”.

Sposób dawkowania leków i ich rodzaj uzależniony jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz ilości spożytego alkoholu i długości czasu w jakim był on spożywanych – mowa tu o ciągu alkoholowym, który dotyczy osób uzależnionych od alkoholu.

Jednakże problem związany z zatruciem poalkoholowym może dotyczyć również osób niebędących uzależnionymi. Dość często zdarza się, że do naszej Kliniki Detoksykacji MEDILIFE trafiają osoby, które zatruły się spożywanym alkoholem (zapewniam Was, że nie mówimy tu o denaturacie). Zatruciu może podlegać każdy, kto spożywa alkohol. W szczególności, gdy nie mamy kontroli tego, co jest nam podawane / nalewane. Objawami zatrucia alkoholem mogą być: nietypowe zachowanie, agresja, zmienność nastrojów, trudności w skupieniu uwagi, chwiejny chód, zaburzenia równowagi, intensywne wymioty, zamazana mowa, zaburzenia widzenia, osłupienie, śpiączka.

Dlatego też niezależnie od od miejsca, formy, czy też ilości spożywanego alkoholu, zawsze należy kontrolować jego pochodzenie.

KROPLÓWKA
NA KACA

W naszym Ośrodku MEDILIFE Centrum Rozwoju szybko staniesz na nogi! Oferujemy sprawdzony i bezpieczny Pakiet Kroplówka na Kaca przygotowany przez lekarzy. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom już w ciągu 2-4 godzin poczujesz się w pełni sił.

PORADNIA
LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Zapewniamy opiekę uwzględniającą wszystkie etapy leczenia uzależnienia. Posiadamy gabinety, organizujemy spotkania oraz warsztaty. Realizowany program zapewnia naszym Pacjentom dostęp do wszelkich wymaganych chorobą świadczeń.

PRYWATNY OŚRODEK TERAPEUTYCZNY

Nowoczesny program leczenia i terapii uzależnień oferowany przez ośrodek MEDILIFE oparty jest na pogłębionej psychoanalizie,
czyli docieraniu do sedna oraz przyczyn problemów Pacjenta, a także jego bezwzględną eliminacja.

ODTRUCIE ALKOHOLOWE A DETOKS ALKOHOLOWY

Zarówno wyrażenie „detoks alkoholowy”, jak i „odtrucie z alkoholu”, czy też inne potocznie używane sformułowania typu odtrucie poalkoholowe dotyczą tego samego aspektu. Zatrucie organizmu alkoholem może wystąpić właściwie u każdej osoby, która spożywa alkohol, niezależnie od jego jakości, ceny, czy też miejsca spożycia.

Oczywiście, zwykle profesjonalnej interwencji medycznej wymagają osoby uzależnione od alkoholu, u których nagłe przerwanie ciągu picia może być niebezpieczne dla zdrowia lub życia. Należy jednak pamiętać, że alkohol jest trucizną, która tak naprawdę u każdego wywołuje mniej lub bardziej nasilone dolegliwości (tzw. kac jest niczym innym, jak łagodną formą alkoholowego zespołu abstynencyjnego). Aby złagodzić te objawy, można skorzystać właśnie z leczenia detoksykacyjnego (w przypadku „kaca” zwykle potrzebna jest kilkugodzinna interwencja medyczna polegająca na wyrównaniu zaburzeń wodno- elektrolitowych i ustabilizowaniu układu wegetatywnego.

PODSUMOWANIE

Najczęściej procedurę odtrucia organizmu z alkoholu stosuje się u osób uzależnionych. Nie oznacza to jednak, że nie dotyka to osób, które sięgają po alkohol sporadycznie. Bardzo często gościmy w naszej Klinice Detoksykacji osoby, które wracają z bardzo wykwintnych bankietów, o których później można poczytać w dobrych czasopismach. Zatrucie alkoholem może spotkać każdego, kto po niego sięga, niezależnie od wieku, statusu społecznego, wykonywanego zawodu, czy też wykształcenia.

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X