ZAGROŻENIA W SIECI – WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

MEDILIFE Bezpieczeństwo w Sieci, Warsztaty dla Dzieci i Młodzieży Piaseczno

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, to Warsztaty organizowane przez nasz Zespół w Piasecznie w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego złożony z Lekarzy Psychiatrów, Terapeutów, Psychoterapeutów i Psychologów. Spotkania są bezpłatne, organizowane w ramach Projektu Profilaktyki i Terapii Uzależnień finansowanego z budżetu Gminy Piaseczno.

Szanowni Państwo,

W dobie izolacji i zdalnego nauczania, nasze dzieci szczególnie narażone są na tzw. „niebezpieczeństwo w sieci”. W ramach Warsztatów chcemy uwrażliwić dzieci na różnego rodzaju zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się korzystając z internetu i pokazać im jak ich unikać oraz jak się zachować, jeśli do nich dojdzie.

W grupach dla starszych dzieci / młodzieży poruszona zostanie również problematyka spożywania alkoholu i innych używek. Pokażemy Waszym dzieciom, jak wygląda proces „wpadania” w uzależnienie i z czym wiąże się spożywanie i zażywanie różnego rodzaju substancji psychoaktywnych.

Zajęcia mają charakter otwartej dyskusji. Moderator spotkania, którym jest terapeuta bądź psychoterapeuta przedstawia przedmiotową problematykę na konkretnych przykładach starając się odnosić do spostrzeżeń i doświadczeń uczestników spotkań. Naszym celem jest zachęcić dzieciaki do wyrażenia swojej opinii o zagrożeniach, jakie czekają na po drugiej stronie ekranu. Warsztaty odbywają się w formie grup otwartych. Zajęcia prowadzą doświadczeni Psychoterapeucie, Terapeuci i Psycholodzy.

Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież w przedziale 10-18 lat.
Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 535-00-80-10 lub bezpośrednio w rejestracji.

ZAPRASZAMY
Zespół MEDILIFE/

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X