LECZENIE UZALEŻNIENIA OD LEKÓW

Codzienne Konsultacje Lekarza Psychiatry

Dyskretnie - Kompleksowo - Bezpiecznie

Leczenie uzależnienia od leków MEDILIFE WARSZAWA

Na skuteczny proces leczenia uzależnienia od leków składa się kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest Twoja determinacja do podjęcia terapii uzależnienia od leków. Przed podjęciem świadczeń polegających na terapii uzależnienia od leków każdorazowo wymagana jest Twoja zgoda.

KROPLÓWKA
NA KACA

W naszym Ośrodku MEDILIFE Centrum Rozwoju szybko staniesz na nogi! Oferujemy sprawdzony i bezpieczny Pakiet Kroplówka na Kaca przygotowany przez lekarzy. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom już w ciągu 2-4 godzin poczujesz się w pełni sił.

PORADNIA
LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Zapewniamy opiekę uwzględniającą wszystkie etapy leczenia uzależnienia. Posiadamy gabinety, organizujemy spotkania oraz warsztaty. Realizowany program zapewnia naszym Pacjentom dostęp do wszelkich wymaganych chorobą świadczeń.

PRYWATNY OŚRODEK TERAPEUTYCZNY

Nowoczesny program leczenia i terapii uzależnień oferowany przez ośrodek MEDILIFE oparty jest na pogłębionej psychoanalizie,
czyli docieraniu do sedna oraz przyczyn problemów Pacjenta, a także jego bezwzględną eliminacja.

Najczęściej proces terapii uzależnienia od leków dzielony jest na dwa etapy. Etap polegający na odtruciu organizmu z przyjmowanych substancji psychoaktywnych – leków oraz proces terapeutyczny udzielany zarówno w warunkach stacjonarnych – Ośrodek terapii Uzależnień lub Ambulatoryjnych – Poradnia Leczenia Uzależnień.

Jednakże już na etapie odtrucia organizmu z przyjmowanych leków udzielamy Pacjentowi wsparcia terapeutycznego.

Ważnym czynnikiem zapewniającym o skuteczności podjętego leczenia, jest podejmowanie terapii wyłącznie ze wsparciem lekarza psychiatry.

Niejednokrotnie próby samodzielnego odstawienia leków lub robienia tego w ośrodkach, w których nie ma codziennej opieki lekarza psychiatry nie dają szans powodzenia terapii.


W realizowanym przez nas Programie Leczenia Uzależnienia od Leków, osobą nadzorującą proces terapeutyczny oraz odtrucie organizmu Pacjenta jest każdorazowo lekarz psychiatra.

Podstawa naszego Programu Terapii Uzależnienia od Leków, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych uzależnień jest oparta na silnym JA. Osiągniecie wysokiej jakości życia, życia w kontrolowanej abstynencji, bez Ciebie i Twojego zaangażowanie nie jest możliwe. Dlatego też tak dużą rolę przywiązujemy do tego byś osiągnęła harmonie życia, byś naprawdę poznała prawdziwą siebie.

Każdy z nas jest inny, wyjątkowy. Każdy z nas popełnia błędy. Ważne by nie poddać się myśli, „widocznie tak musi być”, „widocznie taka jestem”. Wyjście z nałogu wymagać będzie od Ciebie wielu zmian, ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Wystarczy, że powiesz TAK, chcę podjąć leczenie, a my dostarczymy Ci wszystkie niezbędne elementy nowoczesnego, a co najważniejsze skutecznego procesu terapeutycznego.

PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Zapewniamy opiekę uwzględniającą wszystkie etapy leczenia uzależnienia. Posiadamy dedykowane gabinety, organizujemy spotkania terapeutyczne oraz warsztaty. Realizowany program zapewnia naszym Pacjentom dostęp do wszelkich wymaganych chorobą świadczeń.

TERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA

Proponowane przez nas świadczenia terapeutyczne udzielane są zarówno w formie terapii indywidualnej, jak i grupowej. W zależności od potrzeb zdrowotnych Pacjenta zapewniamy szeroki wachlarz świadczeń dedykowany zainteresowanemu, jak i jego najbliższym.

Psychiatra Mokotów

ODDZIAŁ DZIENNY TERAPII UZALEŻNIEŃ NFZ

W ramach naszej oferty dedykowanej osobom uzależnionym od alkoholu, hazardu lub alkoholu
i innych uzależnień oddajemy do Państwa dyspozycji ofertę terapii uzależnień w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na Oddziale Dziennym
(pon-pt 9:00 – 14:00).

TERAPIA DLA MIESZKAŃCÓW Gm. PIASECZNO

Miło jest nam zakomunikować,
iż już od ponad 5 lat,
mamy przyjemność realizować Projekt Burmistrza Gminy Piaseczno,
w ramach którego udzielana jest pomoc mieszkańcom gminy uzależnionym
od alkoholu oraz ich rodzinom.

Po zakończeniu procesu odtruwania organizmu z leków, tym samym ustabilizowania Twojego stanu zdrowia psychicznego oraz fizycznego, rozpoczyna się etap terapia realizowany w w systemie ambulatoryjnym w formie spotkań indywidualnych i grupowych.

Proszę pamiętać, że detoks z leków nie jest terapią, mimo, że jest nieodzownym elementem całego procesu.

Wiele osób uzależnionych od leków, po zakończeniu etapu oczyszczania organizmu z leków – detoksu z leków decyduje się na terapię w warunkach stacjonarnych. Rzeczywiście, najczęściej jest to najlepsze rozwiązanie, ale każdorazowo przed podjęciem takiej decyzji, należy zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego oraz poznać specyfikę grupy terapeutycznej, w jaką się wchodzi.

Jak rozpocząć terapię uzależnienia od leków? Od czego zacząć? Przede wszystkim diagnostyka. Umów się na spotkanie z lekarzem psychiatrą – nie bój się, oni naprawdę nie gryzą 🙂

Umawiając wizytę powiedź, z jakim problemem przychodzisz. To ważne, gdyż nie każdy lekarz psychiatra ma doświadczenie w pracy z pacjentem uzależnionym od leków. Pamiętaj, że lekarza do którego się zwracasz o pomoc powinien mieć doświadczenie w odtruwaniu organizmu z leków. Zwróć też uwagę, czy w wybranej przez Ciebie poradni mają program dla osób uzależnionych od leków i czy jest on kompletny.

W naszej placówce zapewniamy możliwość skorzystania ze wszystkich elementów Programu Terapeutycznego, począwszy od oferty Ośrodka Detoksykacji, skończywszy na Wsparciu Rodziny i Bliskich naszych Pacjentów.

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

W MEDILIFE posiadamy kompleksowy Program terapeutyczny niezbędnych do pomocy, na każdym etapie pracy nad zachowaniem „czystości”, a tym samym zmianą swojego dotychczasowego życia. Nasi lekarze i terapeuci pomogą Ci w utrzymaniu równowagi zdrowia psychicznego.

Czasem wymaga, to powrotu do przeżytych traum, okresów, w którym zabrakło sił by przeciwstawić się złu, którego doznawałaś / doznawałeś. Nawet najlepszy terapeuta nie pomoże Ci, jeśli nie przepracujesz swojej historii życia. Może wydać Ci się to banalne, ale właśnie tak jest. Dlatego w swojej pracy stawiamy na Ciebie!

Szukając pomocy, upewnij się, że wybrana przez Ciebie placówka umożliwi Ci w trudnych chwilach natychmiastową pomoc, oraz to, czy pracuje w niej lekarza, który jest codziennie na Ośrodku, do którego w trudnych chwilach swojego życia zawsze możesz się zgłosić.

W leczeniu uzależnień kierujemy się holistycznym podejściem do problemu, z jakim zgłasza się do nas Pacjent, dlatego też pracujemy nad tym, by osiągnął on pełną harmonie we wszystkich obszarach swojego życia. Za Twoją zgodą udzielamy pomocy również Twoim najbliższym, rodzinie, przyjaciołom, dzieciom.

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X