fbpx

ESPERAL - WSZYWKA

MEDYCZNE USŁUGI PREMIUM

Zabieg Wykonują Nasi Lekarze

ESPERAL Warszawa - Konstancin MEDILIFE

PAKIET: Odtrucie Alkoholowe + Esperal

Najskuteczniejszym sposobem leczenia uzależnień jest Psychoterapia. Czasem jednak trzeba wspomóc Pacjenta w dążeniu do utrzymania dłuższej abstynencji stosując farmakologie.

Jedną z takich metod jest wszycie Esperalu, potocznie nazywana wszywką alkoholową. Metoda ta polega na przeprowadzeniu zabiegu wszycia substancji zwanej Disulfiram. Alkohol w organizmie ulega metabolizmowi. W efekcie procesu chemicznemu, jaki zachodzi w organizmie alkoholika, po spożyciu alkoholu dochodzi do znacznego wzrostu stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia, takich jak: nudności, wymioty, tachykardia (zwiększenie częstotliwości rytmu serca), niedociśnienie, zawroty głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca. Jest to tzw. reakcja disulfiramowa. Stopień nasilenia objawów zależy od ilości wypitego etanolu i utrzymuje się one zwykle od 30–60 min do kilku godzin.

Przed zabiegiem gwarantujemy odtrucie organizmu Pacjenta w naszej Klinice Detoksykacji w MEDILIFE Konstancin.
Cały proces przeprowadzany jest całkowicie bezboleśnie pod kontrolą lekarza psychiatry oraz lekarza anestezjologa.

PW ramach opieki w naszej Klinice Detoksykacji MEDILIFE zapewniamy codzienną konsultacje lekarza psychiatry, niezbędne badania laboratoryjne, 24h opiekę zespołu pielęgniarskiego oraz pełne wyżywienie i zakwaterowanie.

 

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

Sam proces implementacji wszywki jest stosunkowo prostą czynnością nie obaczoną duży ryzykiem powikłań. Trzeba jednak pamiętać, iż w przypadkach, gdy stężenie etanolu we krwi przekracza 125–150 mg/100 ml, mogą pojawić się: niewydolność oddechowa, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, niewydolność krążenia, utrata przytomności, drgawki, a w sporadycznych przypadkach, gdy nie zostanie udzielona pomoc – zgon.

Dlatego też tak ważnym jest by przeprowadzany zabieg odbył się wyłącznie po konsultacji z lekarzem psychiatrą i/lub psychoterapeutą. Wskazania do zabiegu powinny wyjść ze strony lekarza psychiatry, nie zaś, jak ma to często miejsce, z potrzeb rodziny / bliskich Pacjenta. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do stosowania Disulfiram. Tym bardziej, że znane są już od wielu lat znaczeni skuteczniejsze metody farmakologii wspierającej proces terapeutyczny Pacjenta.

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X