odtrucie z narkotyków

MEDYCZNE USŁUGI PREMIUM

Codzienne Konsultacje Lekarza Psychiatry

Odtrucie narkotykowe Warszawa MEDILIFE

Dla Osób Oczekujących Najwyższej Jakości Usług

Odtrucie z narkotyków, często zwane detoks narkotykowy lub ponarkotykowy, stosowane jest u osób, które źle się czują po incydentalnym zażyciu / krótkotrwałym przyjmowaniu substancji psychoaktywnej (zwykle wystarcza 1-3 dniowe leczenie) oraz u osób uzależnionych od narkotyków, które zdecydowały się je odstawić, a nie potrafią tego zrobić samodzielnie ze względu na nieprzyjemne / niebezpieczne objawy abstynencyjne (okres detoksykacji wynosi zwykle od 7-14 dni w zależności od rodzaju narkotyku oraz stopnia uzależnienia fizycznego).

Nasi Pacjenci najczęściej zwracają si e do nas o pomoc w związku z zatruciem / uzależnieniem od marihuany, kokainy, amfetaminy, LSD, ecstazy, mefedronu oraz heroiny.

KROPLÓWKA
NA KACA

W naszym Ośrodku MEDILIFE Centrum Rozwoju szybko staniesz na nogi! Oferujemy sprawdzony i bezpieczny Pakiet Kroplówka na Kaca przygotowany przez lekarzy. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom już w ciągu 2-4 godzin poczujesz się w pełni sił.

PORADNIA
LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Zapewniamy opiekę uwzględniającą wszystkie etapy leczenia uzależnienia. Posiadamy gabinety, organizujemy spotkania oraz warsztaty. Realizowany program zapewnia naszym Pacjentom dostęp do wszelkich wymaganych chorobą świadczeń.

PRYWATNY OŚRODEK TERAPEUTYCZNY

Nowoczesny program leczenia i terapii uzależnień oferowany przez ośrodek MEDILIFE oparty jest na pogłębionej psychoanalizie,
czyli docieraniu do sedna oraz przyczyn problemów Pacjenta, a także jego bezwzględną eliminacja.

Odtrucie organizmu jest pierwszym elementem procesu leczenia uzależnienia od narkotyków. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień MEDILIFE wzbogacamy go każdorazowo o elementy terapii. Zapewniając wsparcie nie tylko Pacjentowi, ale i jego rodzinie, umożliwiając obu stronom świadome, a co za tym idzie skuteczne podjęcie problemu, jaki jest uzależnienie.

Do najczęstszych dolegliwości należą: osłabienie, niepokój, lęk, rozdrażnienie, wahania nastroju, wzmożona senność / bezsenność, pobudzenie, uczucie kołatania serca, skoki ciśnienia, bóle głowy, bóle mięśni, zwiększone pocenie, zaburzenia koncentracji i uwagi, rzadziej- utrata poczucia bezpieczeństwa, wrażenie bycia obserwowanym, śledzonym, omamy wzrokowe, poczucie odrealnienia.

Czym jest detoks? Leczenie polega na stopniowym oczyszczeniu organizmu z przyjętych toksyn oraz zniwelowaniu doświadczanych przez pacjenta przykrych objawów zespołu abstynencyjnego i dolegliwości. W leczeniu stosuje się m.in. kroplówki, leki uspokajające, nasenne, przeciwbólowe, leki hipotensyjne, leki stabilizujące rytm serca, witaminy, i in.

Należy pamiętać, iż u podłoża używania narkotyków często leżą inne przyczyny, tj. przewlekły stres, depresja, lęki, nieśmiałość, trudności w adaptacji, traumatyczne przeżycia, bezsenność i inne zaburzenia psychiczne.

Proces detoksykacji ma za zadanie „oczyścić ciało”, ale jeśli celem ma być „przestanie brania”, to jak najszybciej po detoksykacji powinno się podjąć terapię uzależnień i jeśli to możliwe, wdrożyć leczenie przyczynowe od okiem lekarza psychiatry.

W naszym Ośrodku Detoksykacji udzielamy bezpiecznego, skutecznego i bezbolesnego odtrucia organizmu z alkoholu, jak również innych niebezpiecznych dla organizmu człowieka środkach psychoaktywnych.

Wszystkie zabiegi detoksykacji organizmu zatrutego alkoholem – przeprowadzamy wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarzy psychiatrów.

W naszej prywatnej Klinice MEDILIFE odtrucie organizmu chorego odbywa się każdorazowo pod okiem lekarza psychiatry. Tylko doświadczony lekarza psychiatra, przy jednoczesnym zaangażowaniu Pacjenta oraz wsparciu wykwalifikowanego zespołu medycznego umożliwi skuteczne oczyszczenie organizmu, przy jednoczesnej pracy nad jego równowagą psychiczną.

 

Badanie przez lekarza psychiatrę jest wskazane u każdej osoby, która z jakiegoś powodu przyjmuje narkotyki – ma ono na celu m.in. ustalenie przyczyn przyjmowania narkotyków, wykluczenie obecności chorób psychicznych oraz chorób somatycznych, zdiagnozowaniu powikłań po przyjmowaniu narkotyków, zaplanowaniu procesu leczenia i terapii. (L-4).

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

Dlaczego tak ważnym jest, by to waśnie lekarz psychiatra odpowiadał za detoksykację i leczenie uzależnienia? Proces odtrucia organizmu z narkotyków wymaga od zespołu stałego monitorowania stanu zdrowia Pacjenta. Wynik analizy stanu zdrowia przekłada się na rodzaj podawanych leków, czas podania oraz dawkę. Realizując plan leczenia uzależnienia i odtrucia organizmu z narkotyków, brane jest pod uwagę kilka czynników, w tym samopoczucie Pacjenta, gdyż bez jego zaangażowania nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu terapeutycznego, a proces odtrucia może za jego decyzją zakończyć się przed czasem, zamykając tym samym możliwość kontynuacji podjętej próby leczenia uzależnienia. W ramach oferty realizowanych przez nas świadczeń zapewniamy kompleksową pomoc pacjentom – całodobową opiekę medyczną realizowaną przez zespół medyczny składający się z pielęgniarek, ratowników medycznych oraz terapeutów i psychologów. Każdorazowo nad całym procesem leczenia w naszym prywatnym ośrodku czuwa lekarz psychiatra. Pomagamy nie tylko Pacjentom, ale również najbliższym naszych podopiecznych.

Jak przygotować się do odtrucia?

konsultacja psychologiczna warszawa

KONSULTACJA TELEFONICZNA

Zadzwoń. Powiedz jak się czujesz, co się z Tobą dzieje. Czy odczuwasz lęk, niepokój, ból ? W oparciu o uzyskane informacje ocenimy Twój stan zdrowia oraz wskażemy najbezpieczniejsze rozwiązania Twoich problemów zdrowotnych.

procedura medyczna Warszawa

PROCEDURA
MEDYCZNA

Przyjmujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Każdorazowo wymagana jest Państwa zgoda na leczenie. Oferujemy 24h pełną opiekę, konsultacje u lekarza psychiatry, badania i wyżywienie. Wystawiamy zwolnienia lekarskie.

przebieg leczenia Warszawa

PRZEBIEG
LECZENIA

Zakres podejmowanych przez nas świadczeń medycznych polegających na odtruciu z alkoholu, narkotyków oraz leków uzależniony jest od stanu Twojego zdrowia. Podstawą udzielanej przez nas pomocy medycznej jest wynik badań.

czas leczenia - detox Warszawa

CZAS
LECZENIA

Okres odtrucia Twojego organizmu z alkoholu, leków, czy też narkotyków uzależniony jest od Twojego stanu zdrowia, cech fizycznych, intensywności spożywania takich substancji jak alkohol, leki, narkotyki oraz wyniku badania lekarskiego.

Pierwszy krok w leczeniu uzależnienia zawsze należy do Pacjenta. Oczywiście często zdarza się iż jest on „zmotywowany” do tego przez pogarszający się stan jego zdrowia, czy też wpływ rodziny. Jednakże już samo przerwanie ciągu i pojawienie się na detoksie z myślą oczyszczenia organizmu i podjęcia terapii uzależnień od narkotyków jest godną pochwały.

Od tego, jak sumiennie Pacjent podjedzie do choroby, jaką jest uzależnienie będzie zależało, jak szybko osiągnie oczekiwaną jakość życia. Dlatego też przez cały okres trwania procesu odtrucia narkotykowego nadzorujemy stan zdrowia psychicznego Pacjenta. Dzięki temu nasi Pacjenci znacznie lepiej znoszą pierwsze efekty leczenia, a sam proces zejścia z narkotyków nie jest dla nich aż tak uciążliwy. Już na etapie odtrucia organizmu z narkotyków zapewniamy Pacjentowi wsparcie terapeuty i psychologa.

Proszę pamiętać, że odtrucie, czy też detoksu organizmu z narkotyków jest częścią procesu leczenia uzależnienia od narkotyków, nie jest zaś świadczeniem terapeutycznym. Bez wątpienia jednak, decyzja o odtruciu organizmu z narkotyków i poddanie się wskazanym świadczeniom jest dużym krokiem w drodze do odzyskania kontroli nad swoim życiem. W detoksie narkotykowym u osób uzależnionych nie chodzi wyłącznie o oczyszczenie organizmu z substancji psychoaktywnych. Osoba uzależniona wymaga również ustabilizowania stanu zdrowia psychicznego, co zapewnić może jedynie lekarz psychiatra z doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi.

W naszej Klinice zapewniamy Państwu szeroki wachlarz świadczeń medycznych począwszy od konsultacji, poprzez świadczenia w naszej Klinice, na Grupach Terapeutycznych kończąc. Zapewniamy nie tylko skuteczne odtrucie narkotykowe, ale również wszystkie świadczenia składające się na cały proces leczenia uzależnienia od leków.

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X