OŚRODEK ROZWOJU
LECZENIA I TERAPII

Medyczne Usługi Premium

Codzienne Konsultacje Lekarza Psychiatry

OŚRODEK ROZWOJU, LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDILIFE warszawa

Opiekę Medyczną Zapewnia
ZESPÓŁ dr ANNY MARII FIGURA

Ośrodek Rozwoju i Terapii Uzależnień jest częścią naszej Grupy MEDILIFE funkcjonującej zgodnie z wytycznymi utworzonymi dla jednostek medycznych. Nasza jednostka wpisana jest do Rejestru Podmiotów Leczniczych prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego.

W ramach posiadanych kompetencji pomagamy nie tylko naszym Pacjentom, ale również ich Rodzinom i Bliskim. Nieodzownym elementem terapii jest oczyszczenie relacji, jakie panują w środowisku Pacjenta. Leczenie i Terapia Uzależnień, to nie tylko ciężka praca po stronie Pacjenta, ale również po stronie jego najbliższych. Osiągniecie założonych celów terapeutyczny wymaga współpracy i otwartości Stron procesu terapeutycznego, w tym Pacjenta, Rodziny oraz Zespołu Medycznego.

LECZENIE ALKOHOLIZMU

Program Leczenia i Terapii Alkoholizmu realizowany jest zarówno w ramach oferty stacjonarnej terapii uzależnień udzielanej w naszym Ośrodku Rozwoju i Terapii Uzależnień oraz oferty ambulatoryjnej. W zależności od potrzeb Pacjenta zapewniamy terapię indywidualną oraz grupową.

LECZENIE LEKOMANII

Program Leczenia i Terapii Uzależnienia od Laków każdorazowo zaczyna się od procesu odtrucia organizmu, czyli detoksu lekowego. Proces ten wspierany jest poprzez spotkania z psychoterapeutą, a w przypadku osiągnięcia oczekiwanego stanu zdrowia psychicznego można rozważać terapię grupową.

Ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

LECZENIE NARKOMANII

Program Leczenia i Terapii Uzależnienia od Narkotyków uwzględnia zarówno terapię w Ośrodku Terapii Uzależnień, jak i terapię ambulatoryjną. Nieodłącznym wsparciem w procesie terapeutycznym jest farmakologia, tym samym nadzór nad terapią ze strony lekarza psychiatry.

Galeria Ośrodka Rozwoju i Terapii Uzależnień

20200423_152307
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 5
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 3
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin M
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 6
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 2
IMG_20190610_124034
20200423_152331
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin C
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin B
20200727_122258
20200727_122405
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
20200727_122414
PlayPause
previous arrow
next arrow
20200423_152307
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 5
image-slider-with-thumbnail6.jpeg
image-slider-with-thumbnail3.jpeg
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 3
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin M
image-slider-with-thumbnail5.jpeg
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 6
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin 2
IMG_20190610_124034
20200423_152331
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin C
Ośrodek Terapii Uzaleznień i Rozwoju MEDILIFE Warszawa Konstancin B
20200727_122258
20200727_122405
image-slider-with-thumbnail2.jpeg
20200727_122414

Realizowany w naszym ośrodku Program bazuje na pracy na tzw. procesie. Oznacza to, iż zarówno w ramach pracy indywidualnej, jak i pracy grupowej podążamy za potrzebami Pacjenta. Każdy z Państwa ma swoją historie, która charakteryzuje Państwa zachowania. Naszym celem jest przepracować z Państwem wszystkie elementy Waszego życia, które sprawiają, że nawet błahostka potrafi skłania Was do naruszania abstynencji.

PROGRAM OŚRODKA ROZWOJU I TERAPII UZALEŻNIEŃ

W tym miejscu możecie Państwo zapoznać się ze szczegółami naszego Programu Terapeutycznego, jaki realizujemy Ośrodku Rozwoju i Terapii Uzależnień.

CEL PROGRAMU OŚRODKA TERAPII UZALEŻNIEŃ

Niniejszy artykuł pomoże Państwu ocenić spójność Państwa celu terapii z założonym przez nas, tym samym ocenić, czy jesteśmy Ośrodkiem, którego Państwo poszukujecie

TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ W OŚRODKU MEDILIFE

Przybliżony plan terapii w ujęciu tygodniowego zestawienia zajęć, uwzględniający pory posiłków, zajęcia dodatkowe oraz oczywiście zajęcia terapeutyczne.

GALERIA ZDJEĆ OŚRODKA TERAPII MEDILIFE

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym Ośrodku Rozwoju i Terapii Uzależnień. W galerii zdjęć pokażemy Państwu zarówno wnętrze ośrodka, jak i otaczający go przepiękny ogród.

W naszym Ośrodku Rozwoju i Terapii Uzależnień pracujemy w nurcie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, uznając tym samym, iż na obraz zachowań Pacjenta składa się sposób jego myślenia o sobie i o swojej roli, jaką odgrywa w rodzinie, w środowisku zawodowym, na świecie.

Pracujemy z osobami, które utraciły harmonie życiową, które na skutek traum / doświadczeń życiowych pogrążają się w chorobie, jaką jest uzależnienie od alkoholu, leków, i narkotyków + współtowarzyszące.

Naszym Pacjentom pomagamy nie tylko po przez ofertę naszego Ośrodka Rozwoju i Terapii Uzależnień, w którym realizowane są świadczenia stacjonarne w ramach spotkań indywidualnych i grupowych, ale również pomagamy poprzez naszą ofertę świadczeń ambulatoryjnych w naszych Poradniach MEDILIFE oraz Poradniach Patronackich.

Psycholog Warszawa

PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Specjalistyczna pomoc, której celem jest przywrócenia harmonii zdrowia psychicznego zarówno względem naszych Pacjentów, jak i ich bliskich. Realizowana jest ona w ramach wizyt diagnostycznych, konsultacji oraz spotkań terapeutycznych i warsztatów.

PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Zapewniamy opiekę uwzględniającą wszystkie etapy leczenia uzależnienia. Posiadamy dedykowane gabinety, organizujemy spotkania terapeutyczne oraz warsztaty. Realizowany program zapewnia naszym Pacjentom dostęp do wszelkich wymaganych chorobą świadczeń.

Psychiatra Mokotów

ODDZIAŁ DZIENNY TERAPII UZALEŻNIEŃ NFZ

W ramach naszej oferty dedykowanej osobom uzależnionym od alkoholu, hazardu lub alkoholu
i innych uzależnień oddajemy do Państwa dyspozycji ofertę terapii uzależnień w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na Oddziale Dziennym
(pon-pt 9:00 – 14:00).

TERAPIA DLA MIESZKAŃCÓW Gm. PIASECZNO

Miło jest nam zakomunikować,
iż już od ponad 5 lat,
mamy przyjemność realizować Projekt Burmistrza Gminy Piaseczno,
w ramach którego udzielana jest pomoc mieszkańcom gminy uzależnionym
od alkoholu oraz ich rodzinom.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO w OŚRODKU TERAPII UZALEŻNIEŃ MEDILIFE WARSZAWA

W trosce o Państwa komfort świadczenia leczenia i terapii uzależnienia od Alkoholu, Narkotyków i Leków przeprowadzane w naszym Prywatnym Ośrodku Terapii i Leczenia Uzależnień odbywa się wyłącznie pod opieką lekarzy psychiatrów oraz zespół certyfikowanych psychoterapeutów. Wsparcia Rodzinom i Bliskim Pacjenta udzielają dyplomowani psycholodzy i psycholodzy kliniczni. Wszystkie świadczenia, zarówno medyczne, jak i socjalno – bytowe udzielane są w naszym Ośrodku Rozwoju i Terapii pod Warszawą w Konstancin-Jeziorna, w otulinie polskiego starodrzewia. Dzięki połączeniu wysokiej jakości Świadczeń Medycznych z klimatem miejsca ich wykonywania, oferujemy Państwu nie tylko Skuteczną Terapię Uzależnień, ale również możliwość wypoczynku i szybkiego powrotu do zdrowia.

W ramach niniejszej oferty oddajemy do Państwa dyspozycji:

 • przestronny i klimatyczny budynek o lekkiej architekturze,

 • duży ogór z dwoma altanami, miejscem do gier na świeżym powietrzu,

 • opiekę lekarską,

 • 24 h opiekę zespołu składającego się z ratowników medycznych i pielęgniarek,

 • indywidualnie dobraną terapię,

 • profesjonalny zespół psychoterapeutów,

 • kameralne warunki pobytu,

 • zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych i 2 osobowych,

 • zajęcia dodatkowe relaksacyjne oraz zajęcia jogi,

 • WiFi,

 • salę fitness.

Dodatkowo otrzymujecie Państwo ręczniki i szlafrok.

W przypadku osób wymagających przed podjęciem terapii świadczeń polegających na odtruciu organizmu z przyjmowanych substancji psychoaktywnych, tym samym osób wymagających detoksu z alkoholu, detoksu z leków, jak również detoksu z narkotyków zachęcamy do skorzystania z usług naszego Oddziału Detoksykacji znajdującego się na terenie Ośrodka.

W ramach procesu terapii zapewniamy wsparcie farmakologiczne oraz zwolnienie lekarskie.

Ponadto umożliwiamy Państwu skorzystanie z konsultacji z lekarzem psychiatrą bądź specjalistą psychoterapii w towarzystwie osób Bliskich tj. Rodziny i Bliskich. Celem konsultacji jest przekazanie informacji dotyczących choroby, wskazanie kierunku dalszego postępowania w walce z chorobą oraz udzielenie Bliskim Pacjenta niezbędnych informacji pozwalających wspierać osobę uzależnioną w abstynencji.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych Poradni MEDILIFE oraz Poradni Partnerskich, w których udzielamy pomocy zarówno osobom, które zakończyły program podstawowy leczenia uzależnień, jak również bliskim osoby uzależnionej, które wielokrotnie potrzebują wsparcia.

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

KONTAKT

W każdej naszej placówce podejmujemy się ochrony i ratowania zdrowia psychicznego, 
starając się zapewnić Państwu przyjazną, domową atmosferę.

MEDILIFE WARSZAWA

Rozwój – Zdrowie Psychiczne – Leczenie Uzależnień

Pon – pt. 8:00 – 20:00

MEDILIFE PIASECZNO

Rozwój – Zdrowie Psychiczne – Leczenie Uzależnień

Pon – pt. 8:00 – 20:00

MEDILIFE KONSTANCIN

Rozwój – Ośrodek Terapii – Oddział Detoksykacji

Pon – pt. 8:00 – 20:00

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X