PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ

Codzienne Konsultacje Lekarza Psychiatry

Dyskretnie - Kompleksowo - Bezpiecznie

Poradnia leczenia uzależnień Warszawa

Rzetelna diagnoza oraz kompleksowe podejście to czynniki, dzięki którym nasza poradnia terapii uzależnienia w Warszawie osiąga wysokie wskaźniki skuteczności terapii uzależnienia od alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych. W poradni odbywają się terapie indywidualne oraz grupowe w formie pogłębionych procesów psychoterapeutycznych. Pomagamy osobom uzależnionym od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, jak leki, narkotyki czy dopalacze, oraz osobom współuzależnionym i bliskim. Zapewniamy pełną dyskrecję i prywatność na etapie diagnozy i leczenia.

PRYWATNY OŚRODEK DETOKSYKACJI

Anonimowe i bezpieczne odtruwanie organizmu z alkoholu, narkotyków i leków. Pełna opieka lekarska, wsparcie terapeutyczne oraz 24h opieka medyczna.

TERAPIA INDYWIDUALNA
i GRUPOWA

Świadczenia terapeutyczne udzielane są w formie terapii indywidualnej i grupowej. Zapewniamy szeroki wachlarz świadczeń zainteresowanym i jego najbliższym.

PRYWATNY OŚRODEK TERAPEUTYCZNY

Nowoczesny program leczenia i terapii uzależnień oparty na pogłębionej psychoanalizie, czyli docieraniu do sedna / przyczyn problemy i jego eliminacja.

Skuteczny ośrodek leczenia uzależnień w Warszawie

Poradnię terapii uzależnienia od alkoholu w Warszawie tworzy samodzielny zespół składający się z doświadczonych specjalistów psychoterapii uzależnień, psychologów oraz lekarzy psychiatrów. Program terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia opiera się na niezbędnych elementach procesu psychoterapeutycznego. Dzięki temu pod okiem zespołu specjalistów nasi pacjenci osiągają wysoką skuteczność w walce z uzależnieniem od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Kompleksowe wsparcie dla osób uzależnionych i współuzależnionych

Bez profesjonalnej pomocy bardzo trudno odzyskać równowagę, zdrowie psychiczne i dobre relacje z otoczeniem. Dlatego oferta naszej poradni terapii uzależnień skierowana jest zarówno do osób uzależnionych, jak i współuzależnionych, ich bliskich, rodzin, w tym osób z syndromem DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz osób doświadczających przemocy ze strony osoby uzależnionej. Oferujemy wsparcie w pracy nad niekorzystnymi mechanizmami, które podtrzymują uzależnienie oraz nad szkodliwymi sposobami radzenia sobie w uzależnieniu i współuzależnieniu. Pracujemy nad utwierdzeniem pacjentów w woli i motywacji do leczenia.

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

Holistyczne podejście w terapii osób uzależnionych

W terapii uzależnienia od alkoholu i substancji psychoaktywnych kierujemy się holistycznym podejściem do problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent, dlatego też pracujemy nad tym, by osiągnął on pełną harmonię we wszystkich obszarach swojego życia.

Czynnikiem, który leczy w procesie terapeutycznym jest bezpieczna i pełna akceptacji relacja z psychoterapeutą. Terapia to poznawanie samego siebie, własnych potrzeb, ograniczeń i lęków. Jej celem jest zbudowanie  w pacjencie wiary w to, że satysfakcjonujące życie bez sztucznego wspomagania jest możliwe.

Możliwość udziału w terapii grupowej

Jednym z istotnych elementów procesu terapeutycznego, obok terapii indywidualnej, jest uczestnictwo w Grupach Terapeutycznych, do których wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkania grupowe odbywają się w niewielkim gronie osób, które łączy podobny problem. Dzięki wsparciu i akceptacji innych uzależnionych pacjent nabywa wiedzy na temat mechanizmów rządzących uzależnieniem oraz poznaje różne adaptacyjne strategie radzenia sobie z trudnościami życiowymi.

Grupy odbywają się przez siedem dni w tygodniu, o różnych porach dnia. Spotkania organizowane są zarówno w Warszawie obok Galerii Mokotów, jak i w Piasecznie oraz Konstancinie. Obowiązują na nie zapisy.

Oddział Dzienny Terapii Uzależnienia NFZ

W naszej ofercie posiadamy także program finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Umożliwiamy skorzystanie z bezpłatnych świadczeń terapeutycznych w ramach programu “Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień od Alkoholu”, które odbywają się w formie spotkań grupowych.

W spotkaniach finansowanych przez NFZ mogą uczestniczyć wszystkie osoby uzależnione od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Aby skorzystać z tej formy wsparcia, jest potrzebne skierowanie. Spotkania odbywają się w naszej przychodni w Piasecznie (rejonizacja nie obowiązuje). Jeśli posiadasz wymagane skierowanie, dokonaj rejestracji telefonicznie pod numerem telefonu: 535 00 80 10.

Uzależnienie to choroba, którą można skutecznie leczyć

Jako jeden z najskuteczniejszych zakładów lecznictwa otwartego posiadamy kompleksowy program terapeutyczny, który stosujemy na każdym etapie pracy nad abstynencją, a tym samym zmianą swojego dotychczasowego życia. Czasem wymaga to powrotu do przeżytych traum, okresów, w którym zabrakło sił, by przeciwstawić się złu i przemocy, jakich doznawałaś / doznawałeś. Nawet najlepszy terapeuta nie pomoże Ci, jeśli nie przepracujesz swojej historii życia. Może wydać Ci się to banalne, ale właśnie tak jest. Dlatego w swojej pracy stawiamy na Ciebie i przekonujemy, że uzależnienie od alkoholu i innych środków psychoaktywnych to choroba, którą można leczyć i poczuć się wolnym w swoim życiu.

KONTAKT

W każdej naszej placówce podejmujemy się ochrony i ratowania zdrowia psychicznego, 
starając się zapewnić Państwu przyjazną, domową atmosferę.

MEDILIFE WARSZAWA

Rozwój – Zdrowie Psychiczne – Leczenie Uzależnień

Pon – pt. 8:00 – 20:00

MEDILIFE PIASECZNO

Rozwój – Zdrowie Psychiczne – Leczenie Uzależnień

Pon – pt. 8:00 – 20:00

MEDILIFE KONSTANCIN

Rozwój – Ośrodek Terapii – Oddział Detoksykacji

Pon – pt. 8:00 – 20:00

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X