CHWILOWA UTRATA RÓWNOWAgI PSYCHICZNEJ

Codzienne Konsultacje Lekarza Psychiatry

Dyskretnie - Kompleksowo - Bezpiecznie

Przyczyny powodujące zaburzenia
w równowadze psychicznej

Częstym powodem zaburzeń w naszej równowadze psychicznej jest zaniedbanie. Wymagająca praca, kolejne wyzwania by udowodnić innym, że jesteśmy najlepsi – niezastąpieni, perfekcyjny mąż, żona, partner, idealna rodzina.

A, co w tym złego, zapytasz?

To motywujące, gdy widzisz, jak inni są zadowoleni, szczęśliwi. Lubię, gdy mnie doceniają w pracy, gdy partner mówi, że jestem niezastąpiona / niezastąpiony, gdy dzieci mówią kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato, jesteś najlepszym Rodzicem pod Słońcem!

A jednak, coraz częściej wracasz do beztroskich lat, gdy byliśmy jeszcze dzieckiem, coraz trudniej jest nam wstawać, sen jest coraz bardziej niespokojny, a podstawowe, proste czynności zaczynają nas męczyć, a wręcz denerwować.

Przewlekłe zmęczenie, wypalenie, ciągły stres

W przypadku długotrwałego zaniedbania zdrowia psychicznego, wykonywania codziennych życiowych czynności w sprzeczności z naszymi potrzebami negatywnie wpływa na nasz układ nerwowy, często zmieniając gospodarkę hormonalną. Takie zachowanie może wywołać postępujące zmiany w naszym organizmie. Kolokwialnie rzecz ujmując, „branie coraz więcej na siebie” jest częstą przyczyną stresu, a ten powoduje:

  • zaburzenia nerwicowe,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zaburzenia zdrowotne,
te zaś intensyfikują złe samopoczucie i przyczyniają się do zwiększenia nerwicy, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację.
Im później podejmiesz działania mające na celu przerwanie łańcucha postępujących po sobie zaburzeń, tym trudniej będzie powrócić do równowagi w zdrowiu psychicznym, a sam proces leczenia będzie trudniejszy i dłuższy.
Jeśli zauważasz, że coś, na co wcześniej nie zwracałaś / nie zwracałeś uwagi zaczyna Cię irytować, gdy zwroty, Mamo …, Tato …; mam dla Ciebie nowe zadanie – projekt; kiedy się spotkamy, dawno nie rozmawialiśmy doprowadzają Cię do białej gorączki, to znaczy, że musisz postawić na Siebie – zadbać o Siebie i Swoje zdrowie psychiczne.

Właśnie dla takich osób, osób, które znalazły się na skraju zmęczenia psychicznego, dla osób, które w tym, co robią utraciły siebie skierowany jest nasz Program Rozwoju Osobistego.

W ramach Programu pomagamy Państwu, odnaleźć siebie, zdefiniować priorytety i je zrealizować.
przewlekle-zmeczenie-stres

Efektem wspólnej pracy jest doprowadzenie do rozwiązania, w których bycie Przyjacielem, Rodzicem, Pracownikiem, Szefem nie będzie kolidowało z Państwa potrzebami
– nie będzie negatywnie wpływało na Państwa zdrowie i życie.

Program realizowany jest przez zespół specjalistów lekarzy, psychoterapeutów oraz trenerów personalnych.

0
URATOWANYCH DUSZ
0
PORAD DZIENNIE
0
UŚMIECHÓW
0 %
RADOŚCI Z ŻYCIA

Zapewniamy Państwa, że stosujemy zasady bezpieczeństwa wg zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO) aby zabezpieczyć zdrowie naszych pacjentów w związku z epidemią koronawirusa COVID - 19.

X